Sprawność, a także czas rozładunku i załadunku towarów płynnych w cysternach spożywczych, zależą przede wszystkim od układu pompowego zainstalowanego w pojeździe.

Dlatego w Neisa opracowaliśmy kompleksowe rozwiązanie, czyli układ zasilający, zawierający intuicyjny panel sterowania dla kierowców. Dzięki panelowi można kontrolować załadunek, rozładunek, a także szybkość z jaką są wykonywane.

Cechy układu zasilającego dla cystern spożywczych:

  • niezawodność
  • efektywny załadunek i rozładunek towarów o różnej gęstości
  • intuicyjna obsługa
  • łatwość utrzymania w czystości
  • uniwersalność

Parametry techniczne układu zasilającego dla cystern spożywczych:

  • moc: 4kW; 5,5kW; 7,5kW; 11kW; 15kW; 18,5kW; 22kW
  • stopień ochrony obudowy: IP66
  • przeciążalność

Rozwiązanie dla cystern jest gotowe i uniwersalne – można je zainstalować w dowolnych pojazdach przewożących płynne produkty spożywcze. Co istotne, zadbaliśmy też o komfort pracy załogi – poza prostym w obsłudze panelem, obudowa układu ma wysoki stopień ochrony, przez co można ją bez problemów czyścić na myjniach tak samo, jak pozostałą część wnętrza cysterny. Układ jest odporny na drgania mechaniczne.

System zasilający do pomp jest przede wszystkim niezawodny – wysoka wydajność i jakość sprawiają, że transport nie jest zagrożony. To eliminuje ryzyko strat, które zwykle wiążą się z koniecznością utylizacji całego ładunku.

Czas i warunki transportu – kluczowe w cysternach spożywczych

Czas oraz warunki transportu odgrywają istotną rolę w utrzymaniu jakości towarów spożywczych. Czekolada, sok, koncentraty owocowe czy warzywne, są zazwyczaj przewożone w cysternach spożywczych, które muszą mieć szereg niezawodnych funkcjonalności. Istotne jest zapewnienie sprawnego załadunku i rozładunku, utrzymanie stałej temperatury, wykonanie wszystkich części cysterny z nierdzewnych materiałów oraz zachowanie szczelności. Przewoźnicy tego typu ładunków muszą – na równi z producentami żywności – spełniać bardzo restrykcyjne normy.  

Wystąpienie opóźnień na którymś z etapów transportu to dodatkowy koszt oraz potencjalne ryzyko pogorszenia jakości towaru. Nagły zanik zasilania podczas rozładunku, nieodpowiednie działanie systemu termoregulacji, nieszczelność cysterny – to problemy, z którymi muszą na co dzień mierzyć się kierowcy, bo to do ich obowiązków należy eliminacja usterek technicznych oraz zapewnienie sprawności transportu. Systematyczne przeglądy techniczne oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, jak proponowany przez nas układ zasilający, prowadzi przedsiębiorstwa logistyczne do utrzymania konkurencyjności oraz wysokiej jakości świadczonych usług.

Poznaj pozostałe rozwiązania Neisa.