W Neisa opracowaliśmy rozwiązanie, które możesz wykorzystać zamiast UPS-u. To układ do podtrzymywana procesów technologicznych. Sprawdzi się przede wszystkim w branży wodno-ściekowej, chemicznej czy spożywczej. Urządzenie pozwala dokończyć proces i delikatnie wyhamować maszynę.
Cechy układu – poznaj alternatywę dla UPS-ów:
- pracuje do przywrócenia zasilania sieciowego
- zapewnia płynne przejście pomiędzy różnymi źródłami zasilania
- ma układ sterowania i kontroli procesów
- wykorzystuje niezawodne napędy Danfoss
- pracuje w warunkach wysokiego napięcia
- ma szczelną obudowę
Parametry techniczne układu podtrzymania procesów technologicznych opracowanego w Neisa:
- moc: do 500 kW
- napięcie: 400 V, 500 V, 690 V
- czas podtrzymania: dostosowany do potrzeb konkretnego procesu
Sytuacje, w których sprawdzi się układ podtrzymania procesów technologicznych:
- zatrzymanie pompy, skutkujące dużymi stratami dla zakładu
- zagrożenie bezpieczeństwa, wynikające np. ze zbyt wysokiego ciśnienia lub temperatur przekraczających normy w innych częściach instalacji
- stany awaryjne – zasilanie zostaje podtrzymane do momentu usunięcia awarii
- ochrona urządzeń, na przykład obracarek wałów, przed uszkodzeniem.
Nasze rozwiązanie pozwala dokończyć tłoczenie, pompowanie, bądź też załadunek i rozładunek z wykorzystaniem pomp w sytuacji braku zasilania. Kiedy zanika napięcie lub konieczne jest przełączenie pomiędzy różnymi źródłami zasilania, zadaniem układu jest łagodne wyhamowanie procesów. Doskonale wiemy, że czas działania zależy od potrzeb konkretnej aplikacji – jesteśmy w stanie dostosować układ do indywidualnych potrzeb w tym zakresie.
Układ podtrzymania pracy pomp – dla których branż?
Innowacje w dziedzinie sterowania i monitorowania pracy pomp, znajdują zastosowanie szczególnie w sektorach, gdzie pompy podlegają szczególnemu obciążeniu. Przede wszystkim są to firmy z branży spożywczej, wodno-ściekowej oraz chemicznej – kluczowych dla funkcjonowania społeczeństwa. W każdej z nich liczy się wysoka dokładność i sprawność działania pomp. Czasami od płynności funkcjonowania maszyn zależy utrzymanie przydatności produktów, szczególnie spożywczych.
W Polsce rynek spożywczy już w 2025 roku przekroczy wartość 100 miliardów dolarów – to najbardziej stabilna branża, która dodatkowo cały czas się rozwija. Nieco mniejszy jest przemysł chemiczny – analitycy szacują, że wartość produktów sprzedanych w branży sięga 50 miliardów dolarów i odpowiada 17% sektora przemysłowego nad Wisłą. Podobne obliczenia trudno przeprowadzić w przypadku branży wodno-ściekowej, jednak tak, jak pozostałe, stanowi część infrastruktury krytycznej państwa, stąd sprawność wszystkich instalacji jest niezbędna. Dla każdego z wymienionych działów mamy rozwiązania, które nie tylko wspierają bezpieczeństwo procesów, ale również ich energooszczędność. Wszystkie możesz przejrzeć przechodząc na stronę opisy rozwiązań.